MOTYLKI

 

MOTYLE

 

 

mgr Edyta Dąbrowska

mgr Dorota Lewandowska

woźna Liliana Baranowska

 

 

 

Aktualności naszej grupy

„Zwierzęta-lubię, szanuję,dbam”

04.10.2018 r. CEE rozstrzygnęło konkurs plastyczny pt. „Zwierzęta- lubię, szanuję, dbam”. Gratulujemy wyróżnienia Wojtusiowi Chorążyczewskiemu.

Pieczenie rogalików

27.09.2018 r. grupa „Motyle” gościła w Zespole Szkół nr 6. Dzięki współpracy z mamą Mikołaja p. Anną Szlejter oraz p. Anną Korzeń dzieci miały możliwość obejrzenia krótkiej prezentacji dotyczącej etapów powstawania czekolady oraz wzięcia udziału w zajęciach kulinarnych.  Przedszkolaki z zapałem formowały ciasto na rogaliki i nadziewały go pyszną czekoladą. Po skończonej pracy mogły skosztować własnych wypieków.

Dziękujemy mamie Mikołaja

„Bezpieczni na drodze”

20.09.2018 r. w grupie „Motyle” gościliśmy pracowników Straży Miejskiej, którzy przeprowadzili zajęcia „Jesteśmy bezpieczni na drodze”. Dzieci zapoznały się z zasadami bezpiecznego i kulturalnego uczestnictwa w ruchu drogowym. Przedszkolaki wysłuchały opowiadania o bezpieczeństwie na drodze, a dzięki planszom obrazkowym mogły zobaczyć jakie zachowania stwarzają niebezpieczeństwo nam i innym uczestnikom ruchu drogowego. Przedszkolaki chętnie ubrały kamizelki odblaskowe i dowiedziały się jaką pełnią rolę. W sali zapoznały się ze znakami, które dotyczą pieszych oraz same mogły pokazać jak bezpiecznie przejść na drugą stronę jezdni, zarówno z sygnalizacją świetlną jak i wtedy, gdy jej zabraknie.

Dziękujemy bardzo Panu Maciejowi Dąbrowskiemu za ciekawe zajęcia, zarówno teoretyczne, jak i praktyczne.

Grupa „Motyle” z wizytą w Radiu Bayer FM

07.09.2018 r. dzieci z grupy „Motyle” wzięły udział w audycji radiowej, której tematem były „Wspomnienia z wakacji”. Dzieci wypowiadały się na temat wakacji: gdzie były, jakie przeżyły przygody, opowiadały o przywiezionych pocztówkach, pamiątkach i zdjęciach. Część dzieci była nad morzem, niektóre wędrowały po górach, spędzały czas u babci, a były też takie, które zostały w mieście. Na zakończenie audycji dzieci zaśpiewały  piosenkę pt. „Wakacyjny czas” oraz przesłały pozdrowienia dla pracowników przedszkola i swoich bliskich. Przedszkolaki miały okazję poznać pracę dziennikarzy radiowych oraz obejrzeć najważniejsze pomieszczenia znajdujące się w rozgłośni. To było niezapomniane przeżycie!